راهنمای نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال

www.Anbardari.ir

عملیــات مرتبــط با کالا

سیستم مدیریت انبار رادیکال | راهنمای حواله بین انبار

نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال : عملیات مرتبط با کالا : حواله بین انبار

توضیحات : حواله بین انبار زمانی استفاده می شود که میخواهیم کالایی را از یک انبار خارج نموده و به انبار دیگری وارد نمائیم.

نحوه ثبت اطلاعات :

برای ورود اطلاعات یک سند حواله انبار : روی دکمه "جدید" در صفحه کلیک نمائید، وارد یک صفحه جدید می شوید در این صفحه شما می توانید هر تعداد کالا را با یک شماره حواله از یک انبار به انبار دیگری منتقل نمائید ، بدین صورت که ابتدا اطلاعات سربرگ (شماره حواله ، تاریخ حواله ، انبار مبداء ، انبار مقصد) را وارد نمائید.

توجه : شماره حواله بصورت اتوماتیک محاسبه می شود و قابل تغییر توسط کاربر نیز می باشد. دقت داشته باشید که شماره حواله حتما باید بصورت عددی نوشته شود در غیر این صورت با خطای " شماره حواله وارد شده معتبر نمی باشد" مواجه می شوید و اطلاعات ثبت نمی گردد پس حتما شماره حواله را بصورت عدد صحیح وارد نمائید.

توجه : فقط کالاهایی را می توانید انتخاب نمایید که به هر دو انبار مبداء و مقصد انتساب داده باشید. (برای این کار باید به منو اطلاعات پایه - تعریف کالا رفته سپس کالای مورد نظر را (با توجه به توضیحات قسمت تعریف کالا ) به این انبار انتساب دهید.)

سپس موارد قسمت جزئیات کالا در این حواله را وارد نمائید برای انتخاب کالا در صورتیکه کد کالا یا بارکد کالا را می دانید و یا از دستگاه بارکد خوان استفاده می کنید می توانید کد یا بارکد را در محل درست وارد نموده (طبق عکس) تا نام کالا بصورت اتوماتیک شناسایی شود، در غیر اینصورت روی قسمت "انتخاب نمایید" مقابل نام کالا کلیک نمائید تا لیستی از کالاها به شما نمایش داده شود ، با استفاده از جستجو موجود در لیست، کالای خود را پیدا نموده و آن را انتخاب نمایید.

سپس واحد ، تعداد و توضیحات (اجباری نیست) را وارد نمائید و دکمه ثبت را کلیک نمائید (این ثبت به معنای ثبت قطعی نمی باشد ، زیرا بتوانید در یک حواله چند کالا را با هم ثبت نمائید).

سپس اگر می خواهید کالای دیگری را با همین شماره حواله ثبت نمائید با توجه به توضیح بالا وارد نمائید ، در نهایت برای ثبت قطعی سند رو دکمه "ثبت نهایی" کلیک نمائید. اطلاعات حواله انبار شما با موفقیت ثبت خواهد شد.

برای ویرایش حواله های تعریف شده روی ستون ویرایش همان ردیف کلیک نمائید ، اطلاعات حواله انبار در صفحه دیگری در گزینه های مرتبط پر شده و می توانید اطلاعات را ویرایش نمائید.

برای حذف اطلاعات روی ستون حذف همان ردیف حواله کلیک نمائید ، سوالی مبنی بر اطمینان حذف اطلاعات پرسیده می شود ، در صورت تایید اطلاعات حواله و تمامی کالاهای مرتبط با آن حواله از سیستم حدف می شود.

جستجو در لیست حواله های انبار

در قسمت جستجو حواله های انبار (در عکس زیر مشخص شده) می توانید بر اساس تاریخ حواله بصورت بازه زمانی ، شماره حواله ، نام انبار مبداء ، انبار مقصد و توضیحات به جستجو بپردازید. کافیست مورد انتخابی را پر نمائید سپس دکمه جستجو را کلیک نمائید، به عنوان مثال می توانید حواله های که برای این هفته ثبت شده است را مشاهده نمائید کافیست "تاریخ ثبت از" و "تاریخ ثبت تا" را پر نمائید و دکمه جستجو را کلیک نمائید. درصورتیکه دوباره میخواهید کل حواله های ثبت شده را ببینید و گزینه های جستجو را پاک نمائید روی دکمه "پاک کردن" در قسمت جستجو کلیک نمائید.

چاپ لیست حواله های انبار

برای چاپ از لیست حواله های انبار روی دکمه "چاپ" در صفحه (در عکس مشخص شده) کلیک نمائید. لیستی که برای پیش نمایش چاپ نشان داده می شود دقیقا همان لیست صفحه حواله های انبار می باشد.

چاپ سند یک حواله به همراه کالا های موجود در آن

برای چاپ سند یک حواله روی ستون چاپ در لیست (ردیف سند مورد نظر طبق عکس زیر) کلیک نمائید تا سند حواله بصورت پیش نمایش به شما نشان داده شود.