راهنمای نرم افزار انبارداری تحت وب رادیکال

www.Anbardari.ir

امکـــانــات و تنظیمـــات

راهنمای نرم افزار انبارداری رادیکال | تنظیمات برنامه

سیستم مدیریت انبار رادیکال : امکانات و تنظیمات : تنظیمات برنامه

توضیحات :

تنظیمات را بر طبق مشخصات شرکت / فروشگاه خود را وارد نمائید.

نکات مهم :

1. قیمت پیشفرض خرید کالا : این قسمت شامل سه نوع قیمت می باشد که در فاکتورهای خرید و خرید | امانی و فاکتور برگشت از خرید | پیش فاکتور خرید و ... استفاده می شود.

قیمت خرید اول دوره : این قیمت در صفحه تعریف کالا - انتساب واحد با کالا برای هر کالا تعیین می شود.
آخرین قیمت خرید : مبلغی که در آخرین فاکتور از این کالا ثبت شده را نمایش می دهد.
آخرین قیمت خرید از مشتری : آخرین مبلغی که در فاکتور از این کالا برای طرف حساب انتخاب شده ثبت شده را نمایش می دهد.

2. قیمت پیشفرض فروش کالا : این قسمت شامل سه نوع قیمت می باشد که در فاکتورهای فروش و فروش | امانی و فاکتور برگشت از فروش | پیش فاکتور فروش و ... استفاده می شود.

قیمت فروش اول دوره : این قیمت در صفحه تعریف کالا - انتساب واحد با کالا برای هر کالا تعیین می شود.
آخرین قیمت فروش : مبلغی که در آخرین فاکتور از این کالا ثبت شده را نمایش می دهد.
آخرین قیمت فروش از مشتری : آخرین مبلغی که در فاکتور از این کالا برای طرف حساب انتخاب شده ثبت شده را نمایش می دهد.
درصدی از آخرین قیمت خرید : درصد فروش (تعیین شده در تعریف کالا - انتساب واحد به کالا) از آخرین مبلغ خرید کالا انتخابی در فاکتور
برای مثال: اگر درصد فروش تعیین شده برابر10% باشد و آخرین قیمت خرید کالا 10000 تومان باشد قیمت فروش برابر می شود با : (10% * 10000) + 10000 = 11000

3. خروج كالا در صورت موجودي نداشتن : در صورتیکه تیک این گزینه را فعال نمائید در صورتیکه کالای انتخابی شما موجودی نداشته باشد سیستم اجازه خروج کالا را از انبار می دهد.

4. محاسبه مالیات ارزش افزوده در فاکتورها : در صورتیکه تیک این گزینه فعال باشد شما می توانید در فاکتورها درصد مالیات را وارد نمائید.

5. اضافه شدن کالاهای امانی در موجودی کالاها : اگر تیک این گزینه فعال باشد کالاهای امانی (کالاهای امانی وارد شده ، کالاهای امانی خارج شده ، فاکتور خرید امانی ، فاکتور فروش امانی) روی محاسبه موجودی تاثیر دارد.

6. اضافه شدن کالاهای ضایعاتی در موجودی کالاها : اگر تیک این گزینه فعال باشد کالاهای ضایعاتی و فاکتور های ضایعاتی در موجودی تاثیر دارد و موجودی کالاهای ثبت شده را کاهش می دهد.

7. آلارم حداکثر کالا : در صورتیکه هنگام تعریف کالا "حداکثر کالا" را تعیین کرده باشید (منو اطلاعات پایه - تعریف کالا - انتساب واحد به کالا) در قسمت هایی که کالا به انبار وارد می شود درصورتیکه تعداد موجودی بیشتر از حداکثر شود به شما پیامی مبنی بر اینکه کالا به حداکثر رسیده است داده می شود. (فقط پیام می باشد و می توانید اطلاعات را ثبت نمائید)

8. آلارم حداقل کالا : در صورتیکه هنگام تعریف کالا "حداقل کالا" را تعیین کرده باشید (منو اطلاعات پایه - تعریف کالا - انتساب واحد به کالا) در قسمت هایی که کالا از انبار خارج می شود درصورتیکه تعداد موجودی کمتر از حداقل شود به شما پیامی مبنی بر اینکه کالا به حداقل رسیده است داده می شود. (فقط پیام می باشد و می توانید اطلاعات را ثبت نمائید)

توجه : اگر بخواهید بصورت کلی کالاهایی که به حداقل و یا حداکثر رسیده اند را مشاهده نمائید می توانید به منوی گزارشات - گزارش سفارشات کالا بروید.

9. قیمت کالا توسط کاربر قابل تغییر باشه : اگر تیک این گزینه فعال باشد در همه فاکتورها قیمت جزء توسط کاربر قایل تغییر می باشد.

10. واحد پولی : واحد پولی به سه نوع : ریال ، تومان ، دلار می باشد که می توانید یکی از موارد را انتخاب نمایید که این واحد فقط در چاپ فاکتورها نمایش داده می شود.

11. عنوان لیبل های کالا : در قسمت تعریف کالاها (در منو اطلاعات پایه) 5 گزینه با عنوان های مشخصات 1 تا 5 وجود دارد که می توانید خودتان آنها را تعیین نمائید (به عنوان مثال می تواند رنگ ، سایز ، ابعاد ، وزن ، ...) باشد . عنوان آن پنج مورد را از این قسمت می توانید تعیین نمائید.

12. تنظیمات نام ترکیبی کالا : هنگامی که کالایی را تعریف می نمائید (در منو اطلاعات پایه) اطلاعاتی را برای آن ثبت می نمائید ممکن است بخواهید در قسمت های دیگر برنامه نام آنرا بصورت ترکیبی از اطلاعات دیگر ببینید. مثلا کد کالا - نام کالا - مدل کالا - مشخصه 1

تا 9 کلمه می توانید برای نام کالا انتخاب نمایید و کاراکتر جدا کننده (در مثال بالا کاراکتر جداد کننده - می باشد) آنرا مشخص نمائید.